October 25, 2021, 7:52 am

(Видео) Лукашенко бpyтално ги нaпaдна: Запад- какви што беа, такви остана, нaциcти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, смета дека книгата на Адолф Хитлер „Мајн Кампф“ останува актуелна и денес.

Како што вели белорускиот претседател, „Западот сè уште се придржува до империјалистичките принципи што ја водеа фашистичка Германија и се однесува кон Белорусија на тој начин“.

“Какви што беа, такви и останаа, нацисти. Само формите се различни. Тие исто така се и никаквеци”, рече Лукашенко.

Лукашенко го наведе примерот на односите на неговата земја со Литванија и потсети на извештаите за употреба на оружје од страна на литванските безбедносни сили против мигрантите.

Видеото можете да го погледнете тука.

Latest News

Шeфoт на СЗO: Пaндeмиjaтa ќe зaвpши кoгa cвeтот ќe oдлyчи

Пандемијата на Ковид-19 ќе заврши „кога светот ќе одлучи да стави крај“, бидејќи „сите алатки“ за борба против вирусот...

More Articles Like This