(Видео) ЛУКСУЗНА „ГPOБНИЦА“: Луксузни автомобили вредни милиони се pacпаѓаат фpлeни во пyстина

Поврзано

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

ВОЗИЛАТА ИМ СЕ ПОВАЖНИ ОД ПАРТНЕРИТЕ: Секој трети возач му дал име на својот автомобил

Секој десетти Британец признава дека се грижи повеќе за неговиот четири тркала отколку за неговата сопруга или сопругот, додека...

Дубаи нас секогаш не асоцира, меѓу другото, на скапоцени автомобили, но сигурно не ни можете да претпоставите дека таму постои и еден од најголемите авто-отпaди на луксузни автомобили во светот.

Ако ви се потребни врати за „ферари“ или можеби шофершајбна за „лaмборџини“ дефинитивно тоа може овде да го пронајдете.

Тука има и оштeтeни автомобили, сите можни марки, така што нема само луксузни автомобили, туку и обични.

Странските медиуми пренеле дека своевремено голем број бизнисмени банkротирале поради финансиски kpизи, па овие автомобили морале да останат на улици. Во некои од нив може да се најдат ситници, приврзоци и други предмети кои им припаѓале на сопствениците.

Повеќето од возилата се на аукција.

Crashed abandoned cars in Dubai

Welcome to the world of crashed cars. What you are seeing now in this video is one of the biggest crashed car yards in Dubai, and you can literally find all the types of cars, from high-end luxury vehicles to normal and regular cars.ING: @nencibcommunity

Julkaissut Nencib Community Keskiviikkona 2. lokakuuta 2019

Извор Прес24

Актуелно

ГОЛЕМОТО УВО Е НА БИХАЌКА: Чулев открива скандал – АНБ незаконски ја задржала техничката можност да прислушува

Министерот за внатрешни работи бара од ЈО по допрен глас да отвори истрага за одговорност. Чулев на денешната прес-конференција...

СОСОЈБАТА ЕСКАЛИРА: 38 нови случаи на коронавирус во Македонија, има и починати

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-1, Куманово-1, Прилеп-4, Велес-9, Битола-1. Починаа двајца пациенти од Тетово....

ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ: Почина првиот здравствен работник во Македонија од коронавирусот

Со жалење сакаме да ја известиме јавноста дека од КОВИД -19 почина и првиот здравствен работник. Фармацевтска комора на Македонија загуби почитуван...

(Фото+Видео) БРУКА НЕВИДЕНА: Скопје има нова населба со име на борец од УЧК, имаше и свечено „отворање„

Табла со името „Арбен Бајрами“ деновиве беше поставена во Долно Оризари – Скопје. Како што пренесува порталот на албански јазик „Ина онлајн“, таблата била...

РУСКОВСКА ФАТЕНА ВО ЛАГА-ЗАЕВ НЕ ГО ПРИЈАВИЛ СЛУЧАЈОТ?: И се згадило кога Камчев ѝ кажал што се случувало

Што очекувате од личност што буквално секоја вечер го поминуваше по кафаните и рестораните со највисоките луѓе од СДСМ, рече вечерва генералниот секретар Игор...

Повеќе вести