October 27, 2021, 9:11 pm

(Видео) Македонија кaкo дивиoт зaпaд: Зaлyтaн кoњ тpчa вo cпpoтивнa нacoкa нa aвтoпaтoт Скопје-Тетово

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Видео снимка од незауздан коњ кој со впрегната приколка трча во спротивен правец на автопатот Скопје – Тетово беше споделено синоќа на социјалните мрежи.

Во „потерата“ по животното се вклучиле и повеќе полициски возила, кои исто така морале да возат во спротивна насока.

Како дошло животното до автопатот не е познато, но се претпоставува дека побегнало од сопственикот од некое од соседните села.

За среќа во целата бркотница не се случи сообраќајна несреќа.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Ахмети побара поддршка за Бејта и од турската заедница во Гостивар

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва ја побара поддршката од турската заедница за нивниот кандидат за градоначалник на општина...

More Articles Like This