(Видео) МАКЕДОНИЈА СЛАВИ, ПAДHA ЗОРАН ЗАЕВ: Ечеше „Никогаш Северна, само Македонија“ се вееше сонцето од Кутлеш

Поврзано

Taжнa вecт: Пoчинa Кирил Псалтиров, дoajeн на мaкедонското глyмиштe

Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште. Тој беше еден...

(Видео) „Oдимe нa EП“: Пoглeднeтe гo cпoтoт нa нaвивaчкaтa химнa нa нaшaтa фyдбaлcкa peпpeзeнтaциja

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го објави официјалниот спот на навивачката химна „Одиме на Европско првенство!“  на нашата фудбалска...

(Видео) Ceкоja чecт: Македонија oди нa Oлимпиjaдa – oвa e Македонецот кој обeзбeди oлимпиcка визa

Македонија оди на Олимпијада во престолнината на Јапонија! Македонскиот репрезентативец Дејан Георгиевски денеска на олимписките квалификации во таеквондо се избори...
- Advertisement -

 

Македонија е на нозе, Северна на колена, ова е вечерашната слика од улиците ширум Македонија. Оние кои што можеби не ги интересира политика останаа зачудени што се случува надвор, денеска немаше голем спортски настан, но во Македонија вечерва се почувствува нешто многу посилно и посуштествено, на голема врата се врати македонизмот. Вака просечниот граѓанин, патриот го толкува падот на на анационалната власт на СДСМ која го промени името, идентитетот, јазикот и историјата.

Граѓаните вечерва по улиците ширум државата како што може да се види на видеата го прославија падот на Зоран Заев и одредувањето на датум за предвремени избори на 12 април наредната година. Она што е многу интересно и што вреди да се прокоментира се обележјата кои граѓаните кои излегоа на улица да прослават ги носеа, речиси и да немаше партиски знамиња, а сонцето од Кутлеш беше на почетокот од секоја колона автомобили која кружеше по улиците. Не отсуствуваше ниту извикот кој што стана симбол за антизаевизмот „Никогаш Северна, само Македонија“. Со падот на Зоран Заев, Македонците си ја вратија својата национална гордост.

ПОБЕДНИЧКИ ПРИЛЕП ТРГНА!!!ДОЈДЕ ВРЕМЕ ДОЈДЕ ЧАС,ЗА ГОЛЕМА ПОБЕДА !!!ПОБЕДА ЗА ВМРО ДПМНЕ!!!ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНИЈА!!!

Posted by Petar Risteski on Sunday, October 20, 2019

https://www.facebook.com/UMSVMRODPMNE/videos/514439365780908/?v=514439365780908

https://www.facebook.com/slavica.koseska/videos/10215408190533509/

https://www.facebook.com/alexander.georgioski/videos/10217860803783233/

Latest News

Eднo лицe пoчинa вo тeшkaтa coобpaќajнa нecpeќa нa автопатот Штип-Скопје

Тешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип - Скопје, пред селото Коњари. Станува збор за превртено возило на...

More Articles Like This