(Видео) МАКЕДОНСКАТА КУЛТУРА СЕ НЕГУВА ВО АВСТРАЛИЈА: Специјален коктел со македонска ракија!

  • March 1, 2019

Еден австралиски ресторан ги изненади своите посетители откако на менито овој месец најавија македонски пијалаци и храна.

На Фејсбук страната на ресторанот со име „WTF- World Travel Food Bar“, тие објавија видео на кое еден бармен покажува рецепт за правење на коктел од традиционална македонска ракија.

Ресторанот секој месец има посебни специјалитети од различни држави ширум светот, а тие за од утре за месец март ја најавуваат македонската кујна и пијалаци.

 

Rakija Appletini Cocktail available for all of March!

Gepostet von WTF BAR – World Travel Food Bar am Mittwoch, 27. Februar 2019

Претходно «
Следно »