(Видео) МАКЕДОНСКА ГОРДОСТ: Дурловски згази во Грац!

  • March 24, 2019

Нашата оперска дива, Ана Дурловски синоќа настапи во операта во Грац во „Лучија од Ламермур“. Одличната изведба ја крена публиката на нозе која со стоечки аплауз и овации ја поздрави екипата која ја изведе претставата.

Riesen Applaus und große Emotionen bei der Premiere von "Lucia di Lammermoor"

Gepostet von Oper Graz am Samstag, 23. März 2019

Претходно «
Следно »