(Видео) Македонците се збpaтимија со Украинците: Легендите извикуваа Македонија – Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Како би изгледал светот кога сите би биле пријателски расположени ако украинските навивачи во Букурешт, по натпреварот против Македонија!

Додека уживаа во вечерните часови во романската престолнина, група од неколку десетици фанови од Украина, освен што ја славеа својата репрезентација, но не го заборавија и својот ривал.

Среде Букурешт грмеше „МАКЕДОНИЈА, ХЕЈ, ХЕЈ“ и тоа од украинските навивачи кои по ова, добредојдени се во земјава во секое време.

https://twitter.com/ZoryaLondonsk/status/1405633661861519362?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1405633661861519362%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsportclub.mk%2Fvideo-ukraintsite-se-shampioni-srede-bukuresht-grmea-makedonija-hej-hej%2F

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This