October 21, 2021, 12:37 am

(Видео) Маричиќ: Македонија е eдинcтвeнaтa дpжaвa вo Европа кoja двe дeцeнии нeмaлa пoпиc

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонија е единствената држава во Европа која две децени немала попис.

Драго ми е што сите поголеми партии повикаа на учество во пописот, вели во разговор за Канал 5 министерот за правда Бојан Маричиќ.

Со министерот Маричиќ разговараше Ивана Стојановска.

Министерот за правда Маричиќ е убеден дека граѓаните ќе ги отворат вратите за попишувачите.

Предвидени се прекршочни казни за оние кои ќе одбијат да се попишат, но интенцијата вели Маричиќ не е да се казнува туку да се мотивираат граѓаните да учествуваат на пописот.

Во видеото погледнете го целиот разговор.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This