October 18, 2021, 5:06 pm

(Видео) Масовен собир во Белград за поддршка на Србите од Косово и Метохија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во тек е спонтано организиран собир за поддршка на Србите од Косово и Метохија пред Домот на Народното собрание на Србија.

Косовската полиција утрово спроведе акција во која беа затворени неколку продавници во северниот дел на Косовска Митровица и околните места, и на тој начин предизвика реакција кај жителите на тој град, кои со камиони блокираа одредени градски улици и крстосници и возила

Полицијата употреби шок бомби и солзавец, а се активираа и сирени за тревога. Нешто подоцна, пристигнаа и припадници на специјалната единица РОСУ. Слична акција се одржа и во Звежан. Десетици Срби се повредени, од кои еден потешко.

Latest News

Расте предноста на Арсовска, Шилегов губи со над 7500 гласови

Привршува броењето на гласовите од гласањето на локалните избори за градоначалник на Град Скопје. Досега се преброени 98,10%, а...

More Articles Like This