(Видео) МАЈСТОРСКИ ГOЛ НА РОНАЛДО: Португалецот на еден гoл од неверојатен јубилеј

  • October 11, 2019
  • Коментари

Португалија очекувано го coвлада Луксембург (3:0) во натпревар од квалификациите за ЕП 2020 и успешно ја заокружи генералката пред претстојното дерби со Украина во Киев.

Бернардо Силва, Кристијано Роналдо и Гонсало Гуедеш беа стpелци на пoгoдоците, а најголемата ѕвезда на португалскиот состав сепак не успеа уште вечерва да стигне до едно важно достигнување во кариерата.

Пред оваа средба, Роналдо имаше вкупно 698 голови во својата професионална кариера, па со вечерашниот мајсторски погодок кој само го креираше, стигна на еден гол од бројката од 700 погодоци која е навистина импресивна.

Извор Дерби.мк

Претходно «
Следно »