September 30, 2020, 9:11 pm

(ВИДЕО) МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОТКРИЛА НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО: Нејзиниот нов колега бил предвремено родено бебе за кое таа се грижела пред речиси 30 години

Поврзано

Урнебесно видео: Љубовникот преку тераса бега од сопругот

Како овој циркус изгледал на дело погледнете во видеото. На интернет кружи урнебесно видео од Москва во Русија на кое...

Цеца и Анастасија пристигнаа од Рим, ама ретко кој ги позна на аеродром: Пејачките влегоа во автомобил од 140.000 евра

Цеца Ражнатовиќ вчера на 29 септември заедно со својата ќерка Анастасија се врати во Србија, откако пееше на една...

(Видео) Тијана среде Драчево го распали ќумбето

Тијана Дапчевиќ (44) ужива во Драчево, од каде сподели видео со своите следбеници на Инстаграм каде прави ајвар со...
- Advertisement -

Една медицинска сестра од Калифорнија открива дека всушност запознала нов соработник, на кој му помогнала пред 28 години додека бил бебе.

Вилма Вонг, која повеќе од 32 години работи во детската болница Лусиле Пакард во Стенфорд, се запозна со Брендон Семинаторе (28), резидент на педијатри од втора година кој има завршено за детски невролошки престој на универзитетот Стенфорд, во август, придружувајќи се на тимот на Вонг, според изјавата од детската болница Лусиле Пакард.

„Прашав кој е тој и кое е неговото име, додека неговото презиме звучеше многу познато“, рече Вонг во изјавата. „Постојано го прашував од каде е. Тој ми рече дека е од Сан Хозе, Калифорнија, и дека тој беше предвремено бебе родено во нашата болница“.

Љубопитноста на Вонг се зголемила, па во еден момент таа му поставила прашање на Семинаторе.

„Го прашав дали неговиот татко е полицаец“, рече таа. “И имаше голема тишина, а потоа тој праша дали сум Вилма. Реков да”.

Мајката на Семинаторе го замолила да ја бара сестрата Вилма, која се грижеше за него кога тој беше само бебе.

„Јас во прв момент бев во шок, но задоволство ми е што знам дека се грижев за него пред скоро 30 години“, рече Вонг. „И сега тој е педијатриски жител со иста популација во која што учествуваше“.

Откако Брендон ги известил родителите за пронаоѓање на неговата медицинска сестра, неговите родители му испратиле СМС порака од сликата на Вилма која го држи во скут додека бил бебе.

Семинаторе рекол дека неговите родители му кажале за неговата предвремена состојба како бебе и дека морале да го чуваат со медицинска сестра за да се уверат дека е се во ред.

„Ми требаше инкубатор за да ми биде топло, вентилатор да ми помогне да дишам, и имав близу до бесконечни бoцкaњa за да се осигурам дека сум здрав и дека ќе се развивам како што треба“, се вели во соопштението на Семинаторе. „Средбата со Вилма беше надреално искуство. Никогаш не очекував да запознаам негувателка кој се грижеше за мене кога бев бебе“.

Latest News

Пред малку: Зaгинa едно лице вo тешка сообраќајна нecреќа во Сингелиќ

Тешка сообраќајна нecpeќа се случила пред 20 часот кај училиштето во Сингелиќ. Во неcpеќата учестувале мотор и машина за...

Адеми инсистира наставата да биде со физичко присуство

Поранешниот министер за образование и наука Арбр Адеми во вечерашното гостување на ТВ24 рече дека останува на ставот дека учебната година треба да биде...

Џенова ги објави имињата на фудбалерите кои се позитивни на ковид-19

Џенова има 11 фудбалери зapазени од kopонавирус и четворица членови на стручниот штаб, клубот денеска ги соопшти имињата на позитивните играчи на ковид-19. Најважно за...

Ќе се разгледа можноста за импичмент на Претседателот Стево Пендаровски

Дафина Стојаноска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24 дебатираше на тема моменталните случувања во Собранието во однос на гласањето...

Шамap за САД: Папата одби да се сретне со Мајк Помпео

Ватикан објави дека го одбил барањето на Мајк Помпео за аудиенција кај папата Франциско и го обвини државниот секретар на САД дека се обидел...

More Articles Like This