(ВИДЕО) Милан kaпитулираше по само пет минути

Поврзано

Се менува фудбалот каков што го знаеме: Променети правилата поврзани со случајно играње со рака

Телото задолжено за креирање на фудбалските правила (IFAB) одлучи денеска да воведе измени во одредбата поврзана со случајно играње...

Македонија пред пласман на Европското првенство во 2022

Македонската футсал репрезентација го освои вториот бод во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2022 година, откако вечерва...

(Фото) Секоја чест мајсторе: Пaндев зaвpши нa пaкeтчињaтa нa “Пaнини”

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев заврши на пакетчињата на "Панини". Ова сигурно претставува голема чест за нашиот капитен кој...
- Advertisement -

Два напада му требаа на Интер да го скрши отпорот на градскиот ривал и да дојде до водство во големото дерби.

Стрелец на голот беше Лаутаро Мартинес, но повторно по акција и асистенција на најдобриот играч на „нераѕурите“ Ромелу Лукаку.
Откако не успеа самиот да упати удар, Белгиецот му ја нацрта топката на глава на својот соиграч кој со глава од неколку метри ја смести во мрежата.

Latest News

Мицкоски: Жените се столб во семејството, во општеството и нивниот придонес кон одлуките, политиките и законите гради подобра иднина за сите нас

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испраќа порака по повод 8 Март, Меѓународниот ден на жената Меѓународниот ден на жената се...

More Articles Like This