January 28, 2021, 2:25 am

(Видео) Милошоски: Пендрeк за вевчанци по наредба на Заев, затоа што се дрзнале да го критикуваат…

Поврзано

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

Ковачки до Шекеринска: Вoeни лица што се шарени peволуционери, а фарбаа и кршеа и сега се кај неа на раководни позиции, во која категорија...

Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ реагираше на најавата на Шекеринска за новиот закон за забрана на политичко дејствување надвор од...

Ковачки: Шекеринска конечко призна дека погpeшила, заради тоа немаме вoeн претставник во НАТО

По 11 дена инсистирање и притисок, министерката за одбрана Радмила Шекеринска собра храброст и ја призна грешката во процедурата...
- Advertisement -

Власта на Заев не трпи критика и исмевање, ни медиумски, ни локално. Тоа е суштинската причина зошто полицијата денес со употреба на сила го растури Вевчанскиот карневал, традиција постара од 1.300 години, во која на духовит начин се критикувала секоја власт, пишува на Фејсбук Антонијо Милошоски.

Карневалот во Вевчани е на отворено и под маски, исто како што на отворено играа госпоѓите од “Џерусалем-Прилеп-транс”, но вториот настан не беше растурен од полицијата затоа што таму денсаше и градоначалникот на СДСМ заедно со директорките од партијата, во пофалба на власта.

Престапот на маскираните Вевчанци бил што и по 1.000 години се “дрзнале” да ја критикуваат власта која не поднесува критики. Затоа пендрек!

Kрсто, по замолница на министерот за внатрешни, бил маскиран во специјалец и помогнал колку што можел.

ТВ Дуел, life streamБаба Перса : Зоки Заев…гледајте и кажете кој победи..

Posted by Antonio Miloshoski on Thursday, December 5, 2019

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This