August 12, 2020, 1:59 pm

(Видео) „Министре Филипче, нит одговоривте зрело, нит навремено, нит ефикасно!“

Поврзано

Тacевски му влeзe со kлизaчи на Зaeв: He тe yценyвaaт caмо Aлбaнците, бeз Axмети влaдa нe cмeeш да напpaвиш

Актерот Сашо Тасевски испрати порака до Зоран Заев дека не е уценуван само од Албанците и оти ќе прифати...

Зеколи за CДCM: Бaндa пpeвapaнти

Aналитичарoт Арсим Зеколи вечерва на фејсбук објави петнаесетина жестоки прашања, поттикнати, од како што вели, „сдсмовските заштитници на владеењето...

Силјановска: Чудо светлечко сме, ѕвезда северномакедонска ни е држвата, Црвенкапа!

ЕМ ПРАТЕНИЦИ, ЕМ МИНИСТРИ?! Поделбата на власта на законодавна, извршна и cyдска е темелна вредност на уставниот поредок на Република...
- Advertisement -

Здравство – Македонија на фејсбук статус објавија видео од Венко Филипче за кое тие пишуваат дека повеќе од јасно е дека Филипче манипилира со народот.

-За еден месец имаме прeку 5000 новозаболени од ковид-19, само вчера имаме нови 205 позитивни на ковид-19, а Венко Филипче си брка пропаганда за избори!, пишува на фејсбук статусот на Здравство – Македонија.

Целосното видео погледнете го ТУКА

Latest News

Зaeв го лaжe Пендapовски, нeмa мнозинcтвo – Axмети демантиpa дека има договор за Влада

Шефот на државата Стево Пендаровски постапува согласно претходната пракса, но не е постигнат договор за коалицирање со СДСМ, велат...

Пapиcкиoт мapaтoн oткaжaн пopaди пaндeмијaтa на кoрoнaвиpyc

Организаторите на парискиот маратон решија да не го одржат натпреварот оваа година заради пандемијата на коронавирус. Натпреварувањето првично требаше да се одржи на 5 април,...

Нoвoзaрaзeнитe во Нов Зеланд ги з6yниja влacтитe – Дaли виpycoт се пpeнeл пpeкy пaкyвaњa со зaмpзнaтa хpaнa?

Властите во Нов Зеланд истражуваат дали новите случаи на коронавирус, кои по 102 дена беа регистрирани во земјата, се резултат на увезени пакувања со...

Во Кина се пojaви нов пocмртнocен виpyc од Koвид 19- cмpтнocта е 30 проценти, се пренecува од чoвeк на човек?

Како коронавирусот да не беше доволно, сега кинеските лекари предупредуваат дека на граѓаните им се заканува уште еден вирус. Инфекцијата се пренесува преку крлежи,...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонското Собрание во овој момент не е комплетно конституирано

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска на прес-конференција го повтори ставот на партијата дека, според нив, македонското Собрание во овој момент не е комплетно...

More Articles Like This