(Видео) МИХАИЛОВ: На Китка се врши невидено голема сеча на дрва?

Поврзано

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за...
- Advertisement -

Тортевски вели дека СДС биле мрзеливи. Слушајќи го, мене нешто друго ме загрижува во неговата изјава? Тортевски вели дека на Китка на Караџица се вршела невидено голема сеча, дури и на младите фиданки и сето тоа дрво се превезувало секојдневно со камиони без регистарски таблици.

И не само тоа, таква била сликата во цела Република Македонија.

После ова, се постапува прашањето ако навистина има таква криминална сеча (млади фиданки регуларно не се сечат) и тие дрва се превезуваат со камиони кои немаат регистарски табли, а по закон истите треба да се регистрирани затоа што фирмите врз основа на исправноста на тие возила добиваат лиценци, а со тоа и ги добиваат тендерите.

И сето тоа се случувало во целата држава.

Дали оваа изјава или укажување не треба да ги алармира институциите како шумска полиција, шумарскиот инспекторат, МВР и другите да ги проверат наводите.

И на крајот од денот, дали ЈО по допрен глас не треба да се заинтересира за проблемов за кој Тортевски вели дека се случува секојдневно.

Дали е ова не е некаков показател дека низ цела држава се случува некаков голем добро организиран криминал на дива сеча.

Дали ова е вистинската слика за институцијата “Македонски Шуми”, институција која мака мачи да обезбеди плата на своите вработени, пишува Кире Михаилов на Фејсбук.

Тортевски вели дека СДС биле мрзеливи.Слушајќи го, мене нешто друго ме загрижува во неговата изјава?Тортевски вели…

Julkaissut Кире Михаилов Lauantaina 30. toukokuuta 2020

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This