November 28, 2021, 7:06 pm

(Видео) Мицкоски: Охрид мopa дa излeзe oд cивилoтo нa влacтa, Oхриѓани зacлyжyваат paзвojни пpoекти, Охрид нeмa дa бидe пoтцeнeт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Охрид е дел од денешната наша програма , заедно сме тука со идниот градоначалник овде во Охрид со Кирил Пецаков, заедно и со Сашо Донев, носителот на советничката листа на коалицијата „За Обнова на Македонија” и претседател на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ овде во Охрид.

Се мобилизираме колку што е можно повеќе, бидејќи остануват уште малку можности за промовирање на проектите за развој на Охрид и за излез од ова сивило и политичко мочуриште во кое се наоѓа Охрид и цела Македонија, изминативе 52 месеци Охрид речиси четири години, од она кое беше ветувано буквално ништо не е направено, многу пљачка, многу криминал, многу срам, понижувања и многу малку достоинство, тоа што изрушија, а ништо не изградија.

Јас сум убеден во една голема победа овде во Охрид, а идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе посвети големо внимание на Охрид и на охриѓани кои го заслужуваат вистинското место како град кон заслужува да биде приоритет, а не да биде потценет.

Денеска ќе продолжиме со средби со граѓаните, да ги слушнеме проблемите и барањата на граѓаните во Охрид, а потоа продолжуваме со дневната агенда на настани.

Latest News

(Видео) Шпионcka афepa во САД: Откриен таен советски агент испратен да го поткопа економскиот систем на земјата

Американските републикански сенатори открија таен „советски агент“ испратен во САД во 1991 година со намера да го поткопа тамошниот...

More Articles Like This