May 14, 2021, 1:16 am

(Видео) Миjaлкoв спpoвeден во Шyтka

Поврзано

- Advertisement -

Масовното нелегално прислушување од 2008 до 2015 се случувало во Управата за безбедност и контраразузнавање(УБК), а целиот процес го организирал екс шефот на УБК, Сашо Мијалков, кој во тој период бил многу моќен, потврди Судот со денешната пресуда за „Таргет-Тврдина“.

Мотивот бил да се има контрола над целото општество. Мијалков е осуден на 12 години затвор и до правосилност на пресудата ќе биде во притвор во „Шутка“.

Поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков до правосилност на пресудата ќе издржува притвор во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари.

Пре неколку часа Мијалков беше спроведен во Шутка.

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This