December 6, 2021, 7:26 am

(Видео) Момировски: Поднесена е kpивична пријaва, но никој не ги демантиpaше објавените информации, ниту пак беше побарано извинување

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарот Горан Момировски, со вечерашното гостување во емисијата „Прашањето ми е следно“, на Инфомакс, зборувајќи за кривичната пријава која му е поднесена во врска со информации објавени во емисијата „Заспиј ако можеш“, истакна дека и покрај тоа што биле објавени имиња и презимиња, никој, ниту една институција не испратила демант, ниту пак некој побарал извинувањњ.

„Вие во 21 век судите новинар којшто објавил факти и аргументи за коишто нема ниту еден демант, пазете, нема ниту еден демант за тоа што е објавено во емисијата, нема барање за извинување. Немате никаква рекакција од институциите. Таму се споменуваат луѓе со имиња со презимиња, никој не реагирал, и по девет месеци некој седнал и напишал кривични пријави, односно една кривична пријава со повеќе дела“, вели Момировски.

Целата емисиј аможете да ја проследите ТУКА

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This