(Видео) „МОРЕ СОКОЛ ПИЕ“ НА ГРЧКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА: Краток документарен филм на ЕРТ за Македонците во Егејска Македонија

  • October 31, 2019

На социјалните мрежи вирално се шири видео од краток документартен филм на грчката национална телевизија ЕРТ 2 посветен на Македонците во Егејска Македонија. Како што може да се види од видеото таму до ден денес се говори македонски и се пеат македонски народни песни. Погледнете ја прекрасната атмосфера. Е од овие луѓе се откажавме со Договорот од Преспа!

 

Macedonian culture aired on Greek TV in 2018.

Gepostet von Macedonian Coalition am Mittwoch, 30. Oktober 2019

Претходно «
Следно »