(ВИДЕО) МУВА НЕ ЈА ПОЛАЗИ: Премиерката на Нов Зеланд гостуваше во емисија во живо во момент на cилeн зeмјoтрec

Поврзано

Пo 19 гoдини зaвpшyвa нejзинoтo шoy: Елен Деџенерис нajaви кpaj

Водителката Елен Деџенерис најави крај на своето долгогодишно шоу. Шоуто ќе заврши во 2022 година по 19 години емитување. -Колку...

Hoвa oпacнocт вo Индија: Cmpтoнocнaтa „Цpнa Гaбa“ ce пojaви кaj зapaзeнитe co кopoнaвиpyc

Се поголем број пациенти во Индија кои се наоѓаат во тешка здравствена состојба поради коронавирусот, добиваат ретка инфекција, т.н....

Нетанјаху co jacнa пopaкa: „Oвa e caмo пoчeтoк“

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху потврди дека се ликвидирани неколку команданти на Хамас и се закани со досега невиден напад...
- Advertisement -

Премиерката на Нов Зеланд, Jacинда Ардерн, преку видео врска беше гостинка во живо на телевизија кога земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтер ја погоди земјата. Нејзината реакција беше многу смирена.

Таа за момент изгледаше малку загрижено, но го продолжи разговорот велејќи дека е на безбедно место. „Нема светла што висат и се чини дека сум на безбедно место“, рече Ардерн.

Ардерн, која стана премиерка во 2017 година, стекна голема популарност заради справувањето со неколку кризи: масовното пукање во Крајстчрч минатата година, вулканската ерупција во декември и пандемијата на коронавирус.

Земјотрес со јачина од 5,9 степени ја погоди областа на 90 километри северно од главниот град Велингтон. Земјотресот беше почувствуван низ целата земја и нема информации за штети или повредени.

Latest News

Koлyмнa нa Мирка Велиновска: „Cитe cojyзници нa Хитлep“

Колективниов запад ги стави на увид на целото човештво своите комплекси на инфериорност и љубомора наспроти Русија на овој...

More Articles Like This