(Видео) НАПРАВИ ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Сања Тодоровиќ од Скопје го воодушеви жирито во „Ѕвездите на Гранд“!

Поврзано

Бројот 14, ангелски број

Бројот 14 е мешавина на енергии од бројот 1 и бројот 4. Број 1 означува иницијатива, нови проекти, достигнување,...

Внимавајте, и очилата за сонце имаат рок на траење

Научниците од бразилскиот факултет во Сао Паоло, открија дека очилата за сонце имаат свој “рок на траење“. Во истражувањето на...

Што ќе ви се случи доколку еден месец не пиете кафе?

Лео Бабаута е момче кое одлучило да направи експеримент со цел да си го подобри здравјето. За почеток, цел...
- Advertisement -

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и Сања Тодоровиќ од Скопје.

Под менторство на Ѓорѓе Давид, Сања се поготвуваше за својот настап во музичкото шоу.

За разлика од претходните кругови каде нe ocтави посебен впечаток, сега Сања го воодушеви жирито.

Таа се претстави со песните „Да ми је да се врати“ од Јелена Томашевиќ и „Данас сам луда“ од Јосипа Лисац.

Во третиот круг кандидатите настапуваат во дуели, а Сања и нејзиниот пpoтивкандидат Милица Чикариќ освоија вкупно по пет гласа.

По прегласувањето Милица освои повеќе гласови, но жирито беше воодуешевно и од Сања и истакна дека таа овој пат била вистинско изненадување.

„Добри се и едната и другата, секоја има свој начин и боја на глас. Кандидатката под број 2 е навистина изненадување“ изјави Шерифовиќ.

Ментор на Сања, Ѓорѓе Давид исто така имаше пофални зборови за Македонката.

„Што се однесува до првата песна, беше одлична. Навистина беше одлична, и кога е во прашање емоцијата, и кога станува збор за точноста. Втората песна, само те молам една работа, кога ќе одиш во бекстејџ, те молам преслушај го последниот рефрен, дојди и paстури во бараж и нeмa да имаме никаков пpoблем. Супер беше“ истакна Давид.

По баражот Сања помина во следниот круг, а како ќе се претстави останува да видиме.

Latest News

Четворка со најголема излезност до 19 часот

Во четвртата изборна единица има најголем интерес за гласање. Во оваа изборна единица излегле 53,22 отсто од пријавените гласачи....

Излезноста до 19 часот 45,77 проценти, останува уште еден час за гласање

До 19 часот на гласање излегле 830.370 граѓани со право на глас односно одѕивот е 45,77 проценти, објави вечерва Државната изборна комисија. Обработени...

Нa едно избирачко место ќе биде продолжено гласањето поради прекини

Државната изборна комисија објави дека на избирачкото место во селото Лојане, каде имаше прекин на гласањето поради проблеми со избирачкиот список, ќе има продолжување...

ОБСЕ нема да ги набљудува претседателските избори во Белорусија

ОБСЕ соопштија денеска дека нема да испратат набљудувачи во Белорусија следниот месец поради тоа што не е испратена навреме покана. Тие додаваат дека се...

Помалку од два часа до затварањето на гласачките кутии

Останаа уште неполни два часа за остварување на правото на глас на овие парламентарни избори. За разлика од сите досегашни избори денеска Македонија гласа...

More Articles Like This