October 21, 2021, 1:10 pm

(Видео) Народот се opганзира се kaмшикуваат ограбувачите: Единствената продавница која не е огpaбена во Јужна Африка е книжара

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Се појави ново видео во кое една Јужноафриканка укажува на иронијата на единственaта продавница во трговски центар која остана целосно недопрена од ограбувачите била книжарница.

Откако беа прикажани продавници за електроника и облека кои се целосно „исчистени“, видеото се фокусира на продавница за книги која е недопрена.

„Книжарницата е целосно недопрена, ова е смешно, не можам ни да го измислам ова“, забележува жената.

Има многу такви случаи!

Како што документира Крис Менахан, народна милиција се формира за да се бори против ограбувачите кои беснееле со денови.

Групите за самоодбрана, исто така, користат насилна одмазда кон ограбувачите, вклучително и камшикување на криминалците.

Друго видео покажува дека ограбувачите се соблечени голи и понижени со тоа што се принудени да ползат наоколу на четири нозе.

Друг клип покажува дека разбојниците се принудени од полицајци да пеат „тркалај, тркалај, тркалај го бродот“ додека се тркалаат во земја.

Кризата започна откако приврзаниците на Јаков Зума реагираа со неконтролиран криминал на апсењето на поранешниот претседател за корупција.

10.000 војници се испратени во најтешко погодените подрачја да се обидат да воспостават ред додека немирите досега однесоа најмалку 117 животи, а уапсени се 2.203 лица.

Latest News

(Фото) За мoдepнo Скопје: Со 250 нoви eкo aвтoбycи дo пoдoбap гpaдcки пpeвoз, пopaчa Арcoвскa

Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките...

More Articles Like This