(Видео) НАРОДОТ ТРПИ ЗА ЛЕБ, ТОЈ ГО ЧЕСТИ ЦИПРАС: Заев и грчкиот премиер вечерале во најелитниот ресторан во Македонија

  • April 3, 2019

Грчкиот премиер Алексис Ципрас и грчките медиуми открија каде вечерал синоќа во Скопје заедно со премиерот Зоран Заев и сопругите Зорица и Бети, пренесе еМагазин од Солун.

Тие вечерале во еден од најубавите ресторани во Скопје, во склоп на винаријата Камник.

Инаку, по средбата вчера и Заев и Ципрас напишаа дека градат пријателство наместо мостови и дека го направиле она кое се мислело дека е невозможно.

Претходно «
Следно »