ВИДЕО: Настапите на Тамара и останатите финалисти од второто полуфинале на Евровизија

  • May 17, 2019

Евровизија го комплетира списокот на музичари кои ќе се натпреваруваат во големото финале.

Вечерва беа избрани вторите финалисти на музичкиот натпревар кој го следи целиот свет, а нашата претставничка Тамара е меѓу артистите кои в сабота ќе се борат за првото место.

Погледнете кои земји си обезбедија пласман:

Македонија
Tamara Todevska – „Proud“

Холандија
Duncan Laurence – „Arcade“

Русија
Sergey Lazarev – „Scream“

Норвешка
KEiiNO – „Spirit In The Sky“

Албанија
Jonida Maliqi – „Ktheju Tokës“

Азербејџан
Chingiz – „Truth“

Шведска
John Lundvik – „Too Late For Love“

Данска
Leonora – „Love Is Forever“

Малта
Michela – „Chameleon“

Швајцарија
Luca Hänni – „She Got Me“

Накратко настапите на сите учесници

 

Претходно «
Следно »