(Видео) Науката мора да биде национален интерес, достоинството на професорите и стручниот кадар мора да го вратиме

Поврзано

Aхмети: Ние сме газди на оваа земја

Ние затворивме едно многу сложено поглавје мината година зачленувајќи ја нашата земја во НАТО. Сега се отвара ново поглавје...

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи...

Стандардот на универзитетскиот кадар е релативно на ниско ниво во споредба со вреднувањето на професорскиот кадар во земјите од регионот.

За таа цел во следните години ќе работиме на поголемо вреднување на трудот, со поголеми плати и до 100.000 денари на професорите, доцентите и асистентите на факултетите. Науката мора да биде национален интерес, достоинството на професорите и стручниот кадар мора да го вратиме.

Затоа Одбери Обнова

https://www.facebook.com/TimcoMucunski/videos/191998658918206/

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести