November 28, 2020, 11:04 am

(Видео) Најмалку шест paнeти во пykaње во трговски центар во Висконсин

Поврзано

Во Јапонија peкopднo згoлeмyвaњe нa нoви cлyчaи нa кopoнa

Јапонското Министерство за здравство денес потврди дека 2.530 лица се разболеле во последните 24 часа, што е најголем дневен...

Фаучи: Baкциниpaјтe ce дypи и aкo cтe ce oпpaвилe oд Koвид-19

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го...

Kopoнaтa никaкo дa cплacнe: Bo cвeтoт ce зapaзeни нaд 62 милиoни лицa

– Бројот на заразени со коронавирусот во светот надмина 62 милиони, а последните милион лица се заразени за помалку...
- Advertisement -

Повеќе лица се повредени во пукањето во трговскиот центар „Мејфер“ во градот Вауватоса во американската сојузна држава Висконсин.

Како што изјави градоначалникот Денис Мекбрајд, никој од повредените не е во животна опасност. Нападот се случил нешто после 3 часот попладне додека трговскиот центар бил полн со луѓе

„Извинете што шепотам, се надевам дека ме слушате, скриени сме зад вратата за вработените, слушнавме пукање и вресоци. Настана паника, но најголемиот дел од луѓето се скриени во продавниците“, се вклучи во живо во програмата на “ABC” вработена во трговскиот центар.

Веднаш пред трговскиот центар пристигнале голем број на полицајци, во акцијата се вклучиле и хеликоптери и припадници на ФБИ.

Latest News

Пpивeдeнo лицe oд Скопје зa cтopeнo paзбojништвo

Триесет и осумгодишен скопјанец е приведен вчера за издржување притвор во Затворот Скопје за сторено кривично дело „разбојништво“. МВР денеска...

Во Јапонија peкopднo згoлeмyвaњe нa нoви cлyчaи нa кopoнa

Јапонското Министерство за здравство денес потврди дека 2.530 лица се разболеле во последните 24 часа, што е најголем дневен биланс на новозаболени лица од...

Фаучи: Baкциниpaјтe ce дypи и aкo cтe ce oпpaвилe oд Koвид-19

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го имале, да се вакцинираат веднаш...

Heмa цpн peкopд кoj Филипче нe гo coбopи, бoлницитe бeз киcлopoд и кpeвeти

Лагите и неспособноста на Венко Филипле резултираат секој ден со десеттина починати, а вкупно скоро 1.700 починати. Македонија е на врвот на европската листа по...

Kopoнaтa никaкo дa cплacнe: Bo cвeтoт ce зapaзeни нaд 62 милиoни лицa

– Бројот на заразени со коронавирусот во светот надмина 62 милиони, а последните милион лица се заразени за помалку од два дена, јави Worldometers. Бројот...

More Articles Like This