(Видео) СВАДБЕН ПОДАРОК ОД ВЛАДИМИР ПУТИН ПРОДАДЕН НА АУКЦИЈА: Погледнете колку пари беа дадени за автомобил “Буба“ со автограм од рускиот претседател!

Поврзано

ПЕСКОВ: Размената на обвинyвачка реторика меѓу САД и Кина е невкусна

Русија денеска ги повика Соединетите Американски Држави и Кина да соработуваат затоа што нивната размена на oбвиненија, како што...

CKAНДАЛ ВО РУСКА ЦРКВА: Владици фотографирани за време на xoмоceксуален однос

Епископите армавирско-лабински Игнатиј Бузин (47) и костомукшко-кемски Игнатиј Тарасов (44), се исклучени од управувањето со своите епархии и ќе...

РУСКА АКАДЕМИЈА НА НАУКИТЕ: Ситуацијата со кoрoнaвиpycот е непредвидлива

Ситуацијата со новиот коронавирус во Русија и понатаму е непредвидлива, предупреди претседателот на Руската академија на науките, Александер Сергејев,...

На аукција беше продаден свадбениот автомобил „волксваген битл“, односно популарната „буба“, која ја краси автограм на рускиот претседател Владимир Путин, а била подарок за свадбата на Карин Најтсл.

Парите се дадени за добротворни цели. Автомобилот е продаден мината година на аукција за 20.000 евра.

Министерката за надворешни работи на Австрија, Карин Најтсл, се присетува дека доаѓањето на Путин на нејзината венчавка била вистинска атракција за медиумите.

„Кога дознав дека тој се догласи да дојде на венчавката, ми беше јасно дека ќе има реакции од медиумите. Путин секогаш е шармантен, и со нас го сподели тој среќен ден“ рекла таа.

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести