(Видео) НА КОЅИЈАС МУ СЕ ИСПУШТИ: Наместо Северна користеше само Македонија

Поврзано

МИЦКОСКИ: ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи откако конечно ќе се избopимe со пaндeмијaтa

ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши...

ДОБРИ ВЕСТИ: Ниту еден зaрaзeн од кoрoнaвиpyc меѓу вработените во градинките од овие четири општини

Нема ниту еден позитивен на коронавирусот од вработените во детските градинки во Прилеп, Кривогаштани, Крушево и во Македонски Брод,...

ДЕНЕШНАТА СОСТОЈБА НА KOВИД-19 ВО МАКЕДОНИЈА: Над 60 нови случаи со кoрoнaвиpyc, еден пoчинaт

Повеќе од 60 нови случаи со Ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа во државава, а еден пациент е...

Креаторот на Преспанскиот договор, поранешниот грчки министер за надворешни работи Никос Козијас, денес на економскиот форум во Делфи нашат држава ја нарече едноставно – Македонија. Ова веднаш предизвика бура од реакции.

Од неговиот говор има и видео кое е поставено на Твитер и на кое јасно се слуша како ја ословува Македонија.

„Во Европската унија ние сме мала или средно голема земја. Но на Балканот ние сме многу силна земја. Ова е парадоксот на моќта. На пример Бугарија има БДП од 42 милијарди, Албанија има 11, потоа, Македонија имаше 8-9, а сега 10-11. И покрај кризата ние имаме 190 милијарди…Тоа е двојно повеќе отколку што тие имаат заедно“, рече Коѕијас.

Сепак, поранешниот министер уште еднаш кажа дека „во наш интерес беше да најдеме решение за Македонија затоа што за неа трошиме дипломатски средства.

Актуелно

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

Повеќе вести