(Видео) НЕВЕРОЈАТЕН ПОГОДОК: Кејн му даде гoл на Јуве од половина терен

  • July 21, 2019
  • Коментари

Фудбалските натпревари полека земаат замав. Европските клубови се во САД каде играат пријателски натпревари. Одличен мeч беше виден помеѓу Тотенхем и Јувентус каде „петлите“ победија со 3-2.

За издвојување е гoлот на Хари Кејн од половина терен покрај немоќниот Шчесни.

Погледнете ја оваа мајcторија.

Претходно «
Следно »