(Видео) НЕВЕРОЈАТЕН ПОГОДОК: Несекојдневен гoл на Јаховиќ во победата над Башакшекир

  • August 19, 2019
  • Коментари

Малатијаспор го победи Башакшекир со 3:0 во воведното коло од Турската Супер лига. Нашиот интернационалец, Адис Јаховиќ го постигна вториот на натпреварот во 88 минута.

Во второто коло Јаховиќ и Малатијаспор ќе му гостуваат на Трабзонспор.

Претходно «
Следно »