December 4, 2021, 6:34 pm

(Видео) Неделковски откривa: МНР швepцало алkoxoл и цигари

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Миленко Неделковски открива скандал во МНР. Како што тврди тој, Министерството за надворешни работи е вмешано во шверц со алкохол и цигари, кој се врши преку

„На италијанско францускиот граничен премин, каде што инаку нема граничари, но повремено, кога се бркаат шверцери има. Италијанската страна фатила камион, со македонска рергистрација, полн со алкохол и цигари. Значи вршел швер на алкохол и цигари. Проблемот на овој камион кој е фатен, е што целата пратка се води како дипломатска пратка од Министерството за надворешни работи на Република Македонија“, открива Неделковски.

Latest News

Последно обраќање на Меркел: Што изјави канцеларката по 16 годишно владеење?

Германската канцеларка на заминување Ангела Меркел повика на солидарност во борбата против ширењето на коронавирусот и уште еднаш апелираше...

More Articles Like This