(Видео) НЕМА ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОАНВИРУС ВО РАКОВОДСТВОТО НА ВМРО-ДПМНЕ: Тестирани се неколкумина од врвот на партијата и нивните тестови се негативни

Поврзано

Д-р Стојанов: Веќе нема познати клacтери, виpусот се рашири низ цело Скопје

Инфекцијата е раширена во сите делови на градот и нема познати кластери, вели д-р Александар Стојанов директор на Центарот...

Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат

Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат, држава со kpиминал, koрупција или напредна прогресивна држава,...

Николоски до Заев: Кoга сакаш, каде сакаш, во колку сакаш, повели на дуел, да видиме кого луѓето ќе поддржат

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 денес се сретна до...

На прашање на Инфомакс, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски истакна дека во врвот на партијата нема заболени од опасниот коронавирус. Новонастаната ситуација и влошувањето на здравствената криза со вирусот го крена алармот и во политичките партии откако денес имаме над 100 новозаразени со вирусот, а речиси целото раководство на СДСМ е во изолација. Поради контактите кои функционери на опозицијата ги имале со функционери на СДСМ пред се на неколку дебатни емисии тие биле тестирани и нивните тестови се негативни.

-Раководството на ВМРО-ДПМНЕ, знаете и самите кога излегоа информации за заболен новинар, за интервјуа, потоа за заболениот Зекири апсолутно дека има тестирања, луѓето се тестираат, од раководството нема заболени, вели Стоилковски.

Наум Стоилковски, прес-конференција пред СДСМ

Наум Стоилковски, прес-конференција пред СДСМ

Julkaissut infomax.mk Keskiviikkona 3. kesäkuuta 2020

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести