October 16, 2021, 11:09 pm

(Видео) НЕМА ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОАНВИРУС ВО РАКОВОДСТВОТО НА ВМРО-ДПМНЕ: Тестирани се неколкумина од врвот на партијата и нивните тестови се негативни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На прашање на Инфомакс, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски истакна дека во врвот на партијата нема заболени од опасниот коронавирус. Новонастаната ситуација и влошувањето на здравствената криза со вирусот го крена алармот и во политичките партии откако денес имаме над 100 новозаразени со вирусот, а речиси целото раководство на СДСМ е во изолација. Поради контактите кои функционери на опозицијата ги имале со функционери на СДСМ пред се на неколку дебатни емисии тие биле тестирани и нивните тестови се негативни.

-Раководството на ВМРО-ДПМНЕ, знаете и самите кога излегоа информации за заболен новинар, за интервјуа, потоа за заболениот Зекири апсолутно дека има тестирања, луѓето се тестираат, од раководството нема заболени, вели Стоилковски.

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/556751691701825

Latest News

(Видео) Потkyп во Лескоец, забележан автомобилот на градоначалникот

Регистриран уште еден случај на поткуп доцна вечерва, овојпат во с. Лескоец, охридско. Имено, забележан е градоначалникот со неговиот...

More Articles Like This