October 24, 2021, 5:27 am

(Видео) Необично милениче: Девојка од Русија вози мечка на совозачко седиште

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Жителите на Новосибирск во Русија веќе се навикнати на нивниот необичен сограѓанин, хималајската мечка Топтижко, кого често можат да го видат на улиците на градот, и покрај фактот дека изгледа страшно.

Како што вели Вероника Дишка (24), не сака да користи кафез, па кога таа и Топтижко патуваат со автомобил, мечката е на патничкото седиште.

– Додека патува со автомобил, Топтижко се однесува прилично мирно, иако понекогаш сака да си игра со сигурносен појас. Тој е љубопитна мечка, најмногу го интересира воланот. Исто така, тој сака да ги вклучува и исклучува светлата со муцката – рече Дишка и додаде дека мечката „секогаш има позитивен став кон патувањата, поради својата љубопитна природа“.

Маја Кирсанова, сопственичката на мечката, побарала од Дичка да и помогне да се грижи за него и оттогаш е со него речиси секој ден.

– Често ме прашуваат дали се плашам од мечки, но јас би рекла – напротив, се чувствувам безбедно со Топтижко – рече Дишка.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This