(Видео) НЕОБИЧНО ПРИЈАТЕЛСТВО: Кучето Медо си донесе срнче од шумата

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Верувале или не, нешто невидено се случи: кучето Медо донесе мало срнче во домот на Кире Радески, кој неколку години го чува срнчето Бамби, пишува во објавата на Фејсбук на страницата Белица.

Семејството Радески се грижи за срнчето кое го пронашле и го одгледале и стана миленик не само не семејството во кичевското село Белица. Денешен во неколку наврати пишуваше за Бамби, а сега приказната е надополнета со уште едно срнче.

– Вчера се расчу низ селото дека кучето Медо донело штотуку родено срнче од шумата во близина на куќата на Радески. Од тоа што видовме денеска никој не може да остане рамнодушен. Глетката ја топли душата на секој човек. Кучето го лижеше и се грижеше за малото срнче и си играше како да му е мајка. Сега Бамби ќе има другарче, а Белица добива уште една атракција, пишува во објавата на Фејсбук.

Кире е љубител на природата и без сомнение ќе се грижи за новото срнче, исто како за Бамби, кого го спаси од сигурна смрт, кога го пронашол само и немоќно во шумата.

Veruvale ili ne, nešto nevideno na našite prostori kučeto Medo donese malo srnče vo domot na Kire Radeski koj e sopstvenik na srnčeto Bambi. Vo včeršniot den se slušna vo seloto deka kučeto doneslo malo seušte ne proodeno srnče koe edvaj stoi na noze što najvervatno zatoa i kučeto lesno moželo da go fati vo šumata koja graniči so nivnata kuća. Denes da doznaeme dali e vistina toa ili laga se upativme kaj Kire da se uverime na lice mesto dali e vistina, toa što go zateknavme nemože da ostane nekoj nevooduševen od gletkata koja na sekoj čovek će mu ja stopli dušata. Kučeto nego popuštaše srnčeto od svoite šepii i kako go čuva i igra so nego. Pogledneteja ovaa Exkluzivna snimka što retko koj ima prilika da ja vidi i snimi vo svetot a srnčeto Bambi će ima svoe drugarče pokraj sebe a za seloto će bide vistinska ušte edna atrakcija 💖👌🇲🇰

Julkaissut BELICA – БЕЛИЦА Perjantaina 5. kesäkuuta 2020

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а...

Повеќе вести