(Видео) Не се знае кој кого тeпa: Масовна тeпaчка во Приштина каква што не сте виделе

Поврзано

Црна Гора зaбрaни купување подароци за наставничките по повод Осми март

Министерството за образование, наука, култура и спорт им наложи на директорите на основните училишта да спречат организирање на набавка...

Ужac во Србија: Група налик „Јавна соба“ со 36 000 членови, се споделуваат ekcплицитни содржини, но и адреси и телефонски броеви

Српските медиумите јавуваат за постоење на балканска мрежа налик на Јавна соба во која партиципираат околу 36.000 мажи од...

Ќе има ли летово море? Грција очекува туристичката сезона да започне од мај

Се надеваме дека во мај, кога ќе бидат вакцинирани нашите сограѓани над 60 години ќе можеме постепено да го...
- Advertisement -

Основното обвинителство во Приштина, со одлука на дежурниот обвинител, задржа осум лица во притвор 48 часа, под сомнение дека учествувале во масовна тепачка, соопшти косовската полиција.

По тепачката, лице со иницијали Н.Р. се здобило со тешки телесни повреди, пренесува „Косово онлајн“.

Притворени се Ц.З, Б.З, М.Р, Д.Н, М.Ј, Д.Т., Л.К. и малолетник, под сомнение дека сториле кривично дело „учество во тепачка“, се додава во соопштението.

Обвинителот, како што се додава, ќе поднесе барање за притвор на осомничените во законскиот рок.

Latest News

(Видео) Откриена планина со злато во Конго, се проценува дека има околу 60-90 проценти златна почва

Локалното население во Коњи Лухихи, лоцирано во провинцијата Јужен Киву во Конго, открило злато на почвата на планината лоцирана...

More Articles Like This