(Видео) „НИЕ СМЕ МАКЕДОНИЈА“: Македонските ракометари добија поддршка дури од Пацификот

  • January 14, 2020
  • Коментари

Поддршка за македонските ракометари од Пацификот.

Интересно видео се појави на социјалните мрежи по повод вечерашниот мeч на македонската ракометна репрезентација со домаќинот Австрија.

На видеото кое е снимено на брод пловејќи по Пацификот се гледа и слуша како странци извикуваат дека „Ние сме Македонија“ и дека „Една е Македонија“. Инаку капетанот на бродот според нашите информации е токму Македонец кој е и иницијатор на ова интересно видео во кое се дава поддршка за Македонија.

Претходно «
Следно »