September 26, 2020, 4:36 pm

(Видео) НИКОЛОВСКИ НАВЛЕЧЕН НА СКАПА ОБЛЕКА: Додека земјоделието тоне и нема откуп, министерот Николовски се подновува со скапи патики и гардероба од Дубаи

Поврзано

Божиноски: Уpивањeто на Порта Македонија би билo aнтицивилизaциски чин

Иако можеби на еден начин Порта Македонија е копија на Триумфалната порта во Париз која ја изградил Наполеон Бонапарта,...

Состојба по градови: Скопје со скоро 7000 регистрирани случаи на ковид-19

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17483, бројката на оздравени пациенти е...

(Видео) Полицаецот бил претходно нaпaднат: Другата страна од вистината од инцидeнтoт со Ромите во Битола

Инцидeнтот во Битола кој се ширеше низ медиумите и социјалните мрежи последните денови изгледа има и друга страна. Според...
- Advertisement -

Додека оваа година немаше откуп на сливите, пченицата, лубеницата, зелката, краставиците, доматот како и јаболката, министерот за земјоделие Љупчо Николовски се луксузира и си купува патики од познати светски брендови.

Тој во интервју во едно интервју за една наша телевизија вели дека се облекува секаде каде што оди на пат.

-Патиките скоро ми се купени, секогаш кога идам негде купувам, а последен пат знам во Дубаи ги купив, така да секаде без оглед на која марка се, кога имам време купувам.

 

Ова е само уште еден доказ дека Николоски мува не го лази за земјоделците и за земјоделието кое тоне од ден во ден.

Latest News

Божиноски: Уpивањeто на Порта Македонија би билo aнтицивилизaциски чин

Иако можеби на еден начин Порта Македонија е копија на Триумфалната порта во Париз која ја изградил Наполеон Бонапарта,...

Состојба по градови: Скопје со скоро 7000 регистрирани случаи на ковид-19

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17483, бројката на оздравени пациенти е 14516, на починaти е 722,...

Активни случаи во Скопје: Состојба по општини

Активни случаи по општини Скопје денеска • Чаир – 62 • Гази Баба – 80 • Аеродром – 97 • Карпош – 83 • Центар – 91 •...

(Видео) Полицаецот бил претходно нaпaднат: Другата страна од вистината од инцидeнтoт со Ромите во Битола

Инцидeнтот во Битола кој се ширеше низ медиумите и социјалните мрежи последните денови изгледа има и друга страна. Според очевидци, видеото не е целосно,...

Најнови информации: 141 новозаболен, пoчинa едно лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, Куманово-12,...

More Articles Like This