(Видео) НИКОЛОВСКИ НАВЛЕЧЕН НА СКАПА ОБЛЕКА: Додека земјоделието тоне и нема откуп, министерот Николовски се подновува со скапи патики и гардероба од Дубаи

  • March 16, 2019
  • Коментари

Додека оваа година немаше откуп на сливите, пченицата, лубеницата, зелката, краставиците, доматот како и јаболката, министерот за земјоделие Љупчо Николовски се луксузира и си купува патики од познати светски брендови.

Тој во интервју во едно интервју за една наша телевизија вели дека се облекува секаде каде што оди на пат.

-Патиките скоро ми се купени, секогаш кога идам негде купувам, а последен пат знам во Дубаи ги купив, така да секаде без оглед на која марка се, кога имам време купувам.

 

Ова е само уште еден доказ дека Николоски мува не го лази за земјоделците и за земјоделието кое тоне од ден во ден.

Претходно «
Следно »