(Видео) Николоски: „Дaли Заев peши дa ja иcкopиcти пpoмeнaтa нa имeтo зa дa бидe ocлoбoдeн oд kpивичнo гoнeњe?“

Поврзано

- Advertisement -

Дали Зоран Заев реши да ја искористи промената на името за да биде ослободен од кривично гонење?, прашува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски.

-За снимката „Евро за Вицето, евро за црквата“ имаше истрага и судски процес. Беше ослободен со преквалификација на делото, затоа што на друг начин НЕМОЖЕШЕ ДА БИДЕ ОСЛОБОДЕН.
– Преквалификацијата на делото се случува во првата половина на мај 2018 година
– На 19ти мај 2018 година Заев излегува и вели се договорив, ќе се промени името ќе биде Илинденска Македонија
– На 21ви мај ДОБИВА ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА
– Веќе на 25ти мај да каже во јавност кое ќе е новото име односно „Северна“ и истото да се потпише на 17ти јуни 2018, пишува тој на Фејсбук.

Видео линкот може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Пендаровски на Анталија дипломатскиот форум: Како можеме да ја зајакнеме регионалната cолидарност во поглед на научените лекции?

Во рамки на учеството на претседателот Стево Пендаровски на Анталија дипломатскиот форум кој се одржа на тема: „Иновативна дипломатија:...

More Articles Like This