October 24, 2021, 6:51 am

(Видео) Николоски: Филипче потпишал тендери во вредност од 30 милиони евра

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во вчерашното гостување на телевизија Алфа, истакна документи во кои објаснува како Министерот за здравство Венко Филипче потпишал тендери во вредност од 30 милиони евра со две веледрогерии.

Во продолжение објавата на Николоски:

Филипче летово потпишал тендери во вредност од 30 милиони евра со две веледрогерии.

Погледнете го видеото во кое ексклузивно ги објавува документите потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ од овие тендери вредни 30 милиони евра.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This