January 22, 2021, 4:51 am

(Видео) Николocки: Maкедонија ce нaoѓа во нajголемата кpизa од ocaмостојување до денec, потpeбна е Bлaда зa нaциoналeн спac

Поврзано

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

(Видео) Heделковски: Cвeтот се движи кон нова cвeтcкa вojна

Според новинарот Миленко Неделковски светот се движи кон еден голем конфликт на рамниште на светска војна. Причината за ова потенцира...

(Видео) Светот нecпpeмен ја дочека новата фaшиcтичka okyпациJa

Во своето гостување во Инфомакс, Новинарот Миленко Неделковски говорејќи за цензурата во медиумите истакна дека светот несремен ја дочека...
- Advertisement -

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостувањето во „Прашањето ми е следно“ на Инфомакс истакна дека Република Македонија се наоѓа во најголемата криза од осамостојувањето на државата. Според него решението за излез од кризата е само едно, формирање на Влада за национален спас составена од најголемите експерти во своите сфери, Влада која ќе има мандат се до завршување на корона кризата, а потоа да се оди на предвремени парламентарни избори.

-Економската криза допрва доаѓа, сега е само почеток. Доаѓаат тешки месеци тешок период пред нас, ова е само почеток. Не гледам капацитет во овој економскиот тим на Владата да се справи со оваа ситуација. Ние решението го понудивме, решението е оставка на оваа Влада да си замине Зоран Заев. Да се формира Влада за национален спас која што ќе се справи со трите големи кризи, економската здравствена и кризата во областа со евроинтеграциите и односи со Бугарија. Македонија се наоѓа во најголемата криза од своето осамостојувањедо денес. Решението е да се соберат најголемите умови на едно место во една Влада за национален спас поддржана од сите политички партии и после нормализацијата на состојбата да се оди на предвремени парламентарни избори, вели Николоски.

Вонредна емисија – „Прашањето ми е следно…“

Вонредна емисија – „Прашањето ми е следно…“Гостин:Александар Николоски

Posted by infomax.mk on Thursday, December 3, 2020

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This