(ВИДЕО) НИШТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПОРЕДИ СО ЉУБОВТА И ВЕРНОСТА НА КУЧЕТО!

  • February 12, 2019

Познати се слоганите дека кучето е најдобар пријател на човекот, но кога ќе видите некој вистински случај за таква верност тогаш срцето едноставно почнува поинаку да „ви чука“…
Многу пати е кажано, но во видеото подолу можете да видите како реагира кучето, домашен миленик, откако неговиот сопственик паѓа и треба брзата помош да го однесе во болница…
Такви емоции ретко кој покажува, а тука станува збор за куче…

Nothing can compare to a dog's love and loyalty ❤️

Gepostet von Cute Animals Planet am Mittwoch, 30. Januar 2019

Претходно «
Следно »