(Видео) НОВИОТ КИНЕСКИ СУПЕР ТЕЛЕФОН: Вртоглава брзина и неверојатна графика што ќе ги освои гејмерите

  • August 1, 2019
  • Коментари

Kинеската компанија “Siaomi” официјално го претстави телефонот “црна ајкула 2 pro”, со кој сака да го освои гејмерите и да им пружи на корисниците најголема брзина.

Новиот “црна ајкула 2” работи со нов процесор “snep dragon 855+” и на располагање има 12 гигабајти РАМ меморија со внатрешна меморија помеѓу 128 и 256 гигабајти.

Кинескиот телефон, кој користи систем “Аndroid 9” има две задни камери: една од 48 мегапиксели и втората од 13 мегапиксели.

Неговите карактеристики најмногу се истакнуваат на графички план.

Она што овој телефон го прави различен од останатите е брзината на ажурирање на системот. Достигнува брзина на ажурирање од 240 херци, па овозможува тактилен одзив од 34,7 милисекунди и точност од 0,3 милиметри, што овозможува секоја игра да се игра со вртоглава брзина. Достапен е во разни бои.

Цената на овој телефон сеуште не е позната.

Претходно «
Следно »