October 27, 2021, 4:26 am

(Видео) Нов нaпaд врз Сирија, Израел го pakeтираше Дамаск

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Израел вечерва повторно истрела ракети врз областа Дамаск, објави сириската државна телевизија Ахбари и државната новинска агенција САНА.

Сириската противвоздушна одбрана, наводно, се спротивставила на „израелската агресија“ околу Дамаск.

Во соопштението на сириската армија се наведува дека „израелскиот непријател ја изврши воздушната агресија со многу проектили“, пренесува Ројтерс.

Се додава дека цел на нападот биле цели во близина на градовите Дамаск и Хомс.

Израелската армија не се огласи во врска со извештајот за нападот врз Сирија.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This