October 21, 2021, 11:59 am

(Видео) Нов упсех на малиот Марко со големо срце – исплива до Св Наум

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Уште еден успех на младиот охридски пливач Марко Пејчиновски. Пристигна во Св Наум.

Тој денеска по втор пат пливаше на делницата Охрид-Св.Наум, откако во 2018та година на свои 12 години успешно ја преплива истата, но во обратна насока.

Latest News

Hajнoви дeтaли зa coобраќајката на автопатот Скопје-Тетово: Жeнa нa 45 гoдини го зaгyби живoтoт, пo кpaтко вpeме им пoдлeгнaлa нa пoвpeдитe…

45-годишната Ф.Р. е жртвата од сообраќајната незгода што се случи на автопатот Скопје-Тетово каj Добарски надвозник. Патничката, како што информираат...

More Articles Like This