October 30, 2020, 7:33 pm

(Видео) Нacлeдcтвoтo ce yштe пocтoи: Poднинa нa Пабло Ескобар пpoнaшoл 18 милиoни дoлapи

Поврзано

(Видео) Heвиден тpoл на Бајден: Позади неговиот автобус се вози погребална служба за сите оние кои ги „самоубија“ Клинтонови

Фамилијата Клинтонови во моментов е една од најнепопуларните политички династии во Америка, а околу нивното делување се шират голем...

(Видео) Сцeни како од Byxaн: Егзoдyc од Париз пред полициckиот чac

Вкупно 800 километри градски улици, булевари и авении, закрчени од автомобили со луѓе кои се обидуваат да избегаат од...

Пopaнeшeн пpeмиep на Малезија: “Мycлимaнитe имaaт пpaвo дa y6иjaт милиoни Фpaнцyзи”

Муслиманите ширум светот имаат право да убијат милиони Французи. Ова го изјави поранешниот премиер на Малезија Махатир Мохамад, цитиран...
- Advertisement -

Роднина на покојниот водач на колумбискиот нарко картел Пабло Ескобар открил едно од неговите тајни места со 18 милиони долари, пренела мрежата Red Mas Noticias.

Николас Ескобар за таа мрежа изјавил дека скрвалиштето било во неговиот дом во Меделин, град во кој било седиштето на Ескобар.

Роднината рекол дека „претскажување“ го довело до одредениот дел на куќата каде ја открил залихата во смрдлива кеса.

Десетици години старите пари биле во толку лоша состојба и се неупотребливи.

Во кесата имало и грутка злато, уред за комуникација, снимки, машина за пишување, пенкало и камера со филм кој не можел да се развие.

Приказните за скривалиштата на Ескобар сѐ уште кружат во Меделин.

Николас Ескобар, кој се гордее со сродството со наркобосот, рекол дека веќе пронашол неколку скривалишта.

Еден од најбогатите криминалци во историјата Пабло Ескобар имал милијарди долари годишен приход.

Обвинет е за околу 6.000 убиства, а водачот на наркокартелот убиен е во 1993 година на 44 години во Меделин.

Latest News

Целосен kapaнтин во Белгија, дозволено само излегување за купување и работа

Белгиските власти одлучија да ја затворат земјата поради катацтрофалната епидемиолошка состојба, јавуваат локалните медиуми. Иако обраќањето на премиерот на Белгија...

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните утре на пpoтecт пред Регулаторна комисија за енергетика

Поради нeспособноста на владата предводена од СДСМ и Заев граѓаните од ден на ден живеат се посиромашно. Поради неспобноста на оваа влада да се...

Речиси 1.000 новозaбoлeни денес, италијанско сценарио во Македонија нeизбeжнo?

Во последните 24 часа во Македонија е постигнат нов црн рекорд на новозаболени од КОВИД-19. Според информациите на „Инфомакс“, во последните 24 часа се регистрирани...

Не се договорија: Рacправата за ребалансот на буџетот продолжува утре

Раcправата по ребалансот на Буџетот, кој се носи поради ковид кризата и од чие усвојување зависи почетокот на реализацијата на четвриот пакет мерки за...

Расте бројот на mpтви во Турција по paзopниот зeмјотpeс

Бројот на mpтви во Турција расте по paзорниот зeмјотрес. Според последните информации, 12 лица го зaгубиле животот, а 419 се повpeдени, објави Агенцијата за...

More Articles Like This