December 8, 2021, 5:12 am

(Видео) Нajбaрaниoт чoвек во Австрaлија – кивнaл во лифт иако знаел дека има Кoвид-19

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Не е ни масовен убиец, ни масовен силувач, ни масовен педофил. Мета на најновата полициско-медиумска потера во Австралија е дечко кој иако знаел дека има ковид, го напуштил апартманот и згора на сè, кивнал кога се возел сам во лифтот! Постои и снимка од австралискиот Осама бин Ладен.

Ковид позитивен маж, означен како „број еден непријател на јавното здравје“, продолжува да ја избегнува полицијата неколку дена откако беше распишана потерница за негово апсење.

На Ентони Карам (27), од NSW Health му беше кажано дека има коронавирус на 14 август и мора да оди во изолација.

Меѓутоа, според полицијата, тој ги пркосил тие наредби и продолжил да се движи меѓу заедницата.

Во петокот вечерта, полицијата апелираше за јавна помош.

„Ентони не успеа да се изолира според упатствата на Јавниот здравствен ред и покрај бројните обиди на полицијата да го пронајде; тој не е лоциран “, рече портпаролот.

Се разбира дека полицијата успеала да контактира со Карам преку трета страна.

Му беше понудено место во карантин во хотелот, но одби.

Снимката од видео надзор ги прикажува неговите последни познати движења, внатре во лифтот на станбениот комплекс.

Карам се гледа како кива неколку пати во внатрешноста на лифтот.

Наредбата потпишана од главниот здравствен директор д-р Кери Чант вели дека Карам е „ризик за здравјето или безбедноста на јавноста“.

„Заедницата е предупредена да избегнува контакт со г-дин Карам и да не му приоѓа“.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This