(ВИДЕО) Нe мoжeл да им вepувa на oчитe: Haишoл на двe пpeпpeки нa пaтoт

Поврзано

Над 70% од граѓаните гласаа за предлогот на Путин за измена на Уставот на Русија

71,46 проценти од руските граѓани гласаа за измените во Уставот на Русија, додека 27,55 проценти од граѓаните беа против,...

Буквално може да зaмpзнeтe – Измерена температура до -68 степени Целзиусови во овој град

Верхојанск е град во Русија каде температурите во зимата се спуштаат под нулата. Најниската измерена температура во овој град...

Русија гласа за уставни реформи со кои Путин ќе остане на власт до 2036 година

Од денеска во Русија почнува да се гласа на референдум за уставните измени. Реформата предложена од претседателот Владимир Путин ќе...

Овој маж од Русија не можел да им верува на своите очи кога видел што после некои работи останало среде патот.

Морал да се врати повторно за да овие чудни призори ги сними со својата автокамера, но после неколку стотина метри го дочекало уште поголемо изненадување.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести