(Видео) НEPEГУЛАPHОСТИТЕ ПОТВРДЕНИ: Игор Николов потврди дека имало непpaвилнocти во Шуто Оризари

  • May 5, 2019
  • Коментари

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов во изјава за Инфомакс ни потврди дека имало изборни нepeгуларности и дека се поднесени приговори.

Инаку, Николов беше набљудувач на избирачкиот процес во општина Шуто Оризари.

Тој додаде, каков и да е резултатот ВМРО-ДПМНЕ водеше чесна кампања и го имаше најдобриот кандидат.

ВМРО-ДПМНЕ настапи чесно и со најдобриот кандидат – изјава на Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Gepostet von infomax.mk am Sonntag, 5. Mai 2019

Претходно «
Следно »