October 19, 2021, 5:11 pm

(Видео) Нepeaлнo – тopнaдo ce фopмиpaшe кaj битoлcкo Живojнo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

И Пелагонија попладнево беше зафатена од невреме проследено со дожд, ветер и електрични празнења.

Метеорологот Славчо Попоски на својот Фејсбук профил објави снимка од торнадо кое се формираше кај Живојно.

„Денес поради големата нестабилност во Атмосферата, дојде до формирање на Торнадо во Македонија – Живојно, Битолско“ напиша тој на видеото кое што е објавено.

Според прогнозата до крајот на денот и во текот на ноќта ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Едно лице зaгинa, а две се повpeдени во тешка верижна сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

Едно лице го загуби животот, а две се повредени во тешката соообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово во близина на...

More Articles Like This