September 27, 2020, 12:04 pm

(Видео) Обновата доаѓа: Со многу труд и вложување ќе ги направиме работите подобри за секого

Поврзано

Филипче најави отворање на границите на земјите од регионот без ПЦР тестови

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во регионот разговараат во еден момент да ги отворорат...

ВО ЖИВО: Заев ќе ги презентира новите антикризни мерки

Најнова информација: Прес конференцијата е поместена за 13.15 часот Следете ја во живо прес конференцијата на која ќе бидат објавени...

Заев се откажа од Гоце: Можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото, Гоце Делчев не може да не двои

Низ отворен процес на соработка покажавме дека можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото и да се...
- Advertisement -

Со многу труд и вложување ќе ги направиме работите подобри за секого. Се обврзуваме на:

1 денар од акцизата на горивата ќе оди дирекно како буџет за развој на културата, тоа е околу 15 милиони евра секоја година.

50000 нови работни места

Целосно укинување на персоналниот данок за сите нови вработувања за млади лица до 29 години

Префрлање од приватна во државна квота за студентите кои оствариле просечен успех на 8,5

5% од најдобрите студенти ќе го продолжат своето образование на постдипломски студии на државен трошок

3% од најдобрите магистранти ќе продолжат на докторски студии на државен трошок

#ОдбериОбнова
#ОбноватаДоаѓа

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

Филипче најави отворање на границите на земјите од регионот без ПЦР тестови

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во регионот разговараат во еден момент да ги отворорат...

Први снимки од вoeниoт koнфлиkт во Нагорно-Карабах – прецизни apтилepиckи yдapи, yништeни тeнkoви и оклопни возила на Азербејџан

Единиците на Армијата за одбрана на Карабах нанесуваат големи штети по техника и човечки капацитети на Азербејџанската армија. На снимки објавени од армијата на...

ВО ЖИВО: Заев ќе ги презентира новите антикризни мерки

Најнова информација: Прес конференцијата е поместена за 13.15 часот Следете ја во живо прес конференцијата на која ќе бидат објавени мерките од четвртиот антикризен пакет. Мерките...

Заев се откажа од Гоце: Можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото, Гоце Делчев не може да не двои

Низ отворен процес на соработка покажавме дека можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото и да се сплотиме околу она што е...

Трамп сподели детали за средбата помеѓу Вучиќ и Хоти – многу се гушкале кога потпишале

Американскиот претседател Доналд Трамп на предизборниот собир во Мидлтаун во Пенсилванија повторно се осврна на договорот помеѓу Белград и Приштина и го оцени како...

More Articles Like This